Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Denný stacionár

Terňa Euro East, n.o.

Denný stacionár je sociálna služba poskytovaná v zariadení ambulantnou formou (denný pobyt) seniorom alebo zdravotne postihnutým občanom, žijúcim so svojou rodinou, ktorá sa však počas dňa zdržiava mimo domov a prípadne je určená občanom, ktorí žijú sami a potrebujú spoločnosť a vyplnenie voľného času.

Pozitívom denného stacionára je:

  - kontakt so spoločenským prostredím                                                                                       - aktivizácia                                                                                                                                 - podpora sebestačnosti a samostatnosti                                                                                   - zamedzenie spoločenskej izolácii

 

IMG_3265.JPGDenný stacioár v našej obci bol zriadený od 1.1.2016 pod vedením MUDr. Sidónie Gašparíkovej. Kapacita stacionára je 30 klientov. Je otvorený v pracovných dňoch od 8:00- 16:00 hod. Klenti majú možnosť výberu obedov dovážaných zo Sabinova "Zelný strom" v hygienickom balení. Vybrať si môžu z piatich druhov hlavných jedál a doplatok za jedlo pre klienta je 1,80€. Počas dňa podávame nápoje: kávu, čaj, meltu, capuccino, minerálnu vodu a to všetko zdarma.

Medzi naše aktivity patrí výroba dekoračných sviečok, ozdobných fliaš, pletenie papierových košíkov a rôzne iné dekoračné práce. V našej kuchyni pripravujeme recepty overené z praxe naších klientiek, ako napr. koláče, nátierky, pečený jahodový a slivkový lekvár a iné ktoré potom skonzumujeme. S klientmi raz mesačne absolvujeme rôzne výlety po Slovensku ale aj do zahraničia. Boli sme už v Babinom Potoku, v Trebišove sme navštívili múzeum, výstavu historických strojov a drevorezbárstva. Navštívilie sme aj mesto Krinica v Poľsku, vodný svet vo Svidníku a zúčastnili sme sa jarných aj jesenných nákupov v Poľsku v mestečku Ľeľuchov. Naše klientky sa zúčastnili aj športového dňa na ihrisku v Terni.

Stacionár spolupracuje s Klubom dôchodcov v Terni a s organizaciou civilizačných chorôb v Prešove.

Bližšie informácie poskytnú pracovníčky stacionára Eva Senderáková a Štefánia Lukáčová .

IMG_3265.JPG IMG_3266.JPG


 


 

dnes je: 22.4.2018

meniny má: Slavomír

Počasie
webygroup
ÚvodÚvodná stránka