Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Elektronická úradná tabuľa

Úradná tabuľa

VEREJNÁ VYHLÁŠKA - Oznámenie o začatí vodoprávneho konania vo veci vydania stavebného povolenia a pozvanie na ústne pojednávanieVytlačiť
 


 
 

VÝZVA - Terňa - prvky drobnej architektúry a športového náradia Vytlačiť
 

Upresnenie k VÝZVE Terňa – prvky drobnej architektúry a športového náradia !

Upresnenie sa týka hrúbky gumovej dlažby v prílohe č. 4.   ZADANIE  TERŇA - PRVKY DROBNEJ ARCHITEKTÚRY A ŠPORTOVÉHO NÁRADIA
v položke č. 14,

14 2721000045 Gumová dlažba  (červená) m2 207,000

 

Správne znenie Zadania v položke č. 14 je:

14 2721000045 Gumová dlažba (červená) hrúbka min. 45mm, veľkosť dosiek podľa výberu m2 207,000

 

 


 
 

Ochrana lesov pred požiarmiVytlačiť
 

Zabezpečenie ochrany lesov pred požiarmi a opatrenia pred vypaľovaním trávy a suchých porastov v roku 2019.

       Na Okresnom riaditeľstve Hasičského a záchranného zboru v Prešove sa dňa 14.03.2019 uskutočnil konzultačný deň zainteresovaných subjektov, zameraný k opatreniam na  ochranu   lesov pred požiarmi a opatreniam pred vypaľovaním porastov bylín, kríkov a stromov v jarnom období v roku 2019.     

     Už v mesiaci február a začiatkom marca, príslušníci Hasičského a záchranného zboru v Prešove vykonali v okresoch Prešov a Sabinov vyše 30 výjazdov k požiarom trávnatých  porastov. Požiare v jarnom období každoročne spôsobujú nie len materiálne škody ale aj nezanedbateľné ekologické škody, pričom obnova požiarom zničených lesných porastov predstavuje dlhodobý proces.

          Z výsledkov požiarovosti Slovenskej republiky, bolo podľa priestoru vzniku požiaru v roku 2018 evidovaných 262 lesných požiarov s priamou škodou 436 140,- €, čo je nárast o 100 požiarov oproti roku 2017. Pri týchto požiaroch bola usmrtená jedna osoba a dve osoby boli zranené.

          Podľa rozboru požiarovosti za rok 2018 v okrese Prešov, príslušníci Okresného riaditeľstva  Hasičského a záchranného zboru v Prešove zasahovali pri 61 požiaroch v ostatnom prírodnom prostredí, čo je v porovnaní s rovnakým obdobím v minulom roku o 8 požiarov menej. V 32 prípadoch príčinou vzniku požiarov bolo vypaľovanie trávy a suchých porastov, čo je o 4 prípady menej ako v predchádzajúcom roku. Priame škody boli vyčíslené na 13 350,- €. V lesnom hospodárstve v okrese Prešov boli zaznamenané dva lesné požiare v katastri obci Miklušovce a Chminianske Jakubovany. Priame škody boli vyčíslené  na 1500 - €.

          V okrese Sabinov nebol v lesnom hospodárstve v roku 2018 zaznamenaný žiadny lesný požiar. Hasiči z hasičských staníc Sabinov a Lipany, Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného  zboru v Prešove zasahovali pri 47 požiaroch v ostatnom prírodnom prostredí, čo je v porovnaní s rovnakým obdobím v minulom roku o 7 požiarov viacej. V 32  prípadoch príčinou vzniku požiarov bolo vypaľovanie trávy a suchých porastov, čo je v porovnaní s predchádzajúcim rokom rovnaký počet. Priame škody boli vyčíslené na 2 185,- €.

     Každoročne sa opakujúcim javom je vypaľovanie porastov bylín, kríkov, stromov a zakladanie ohňa v priestoroch alebo miestach kde by mohlo dôjsť k jeho rozšíreniu.  

    Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Prešove sa obracia s výzvou k aktívnej spolupráci na všetkých občanov, rešpektovať zákon o ochrane pred požiarmi, nevypaľovať porasty bylín, kríkov a stromov, nefajčiť v lesoch a nezakladať oheň v priestoroch, alebo na miestach, kde môže dôjsť k jeho rozšíreniu. Spoločným úsilím pri predchádzaní vzniku požiarov v prírodnom prostredí, pri dodržiavaní všetkých zásad protipožiarnej bezpečnosti pri činnostiach spojených so zvýšeným nebezpečenstvom vzniku požiaru alebo v čase zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru chceme chrániť nielen lesy, ale aj Vaše životy, zdravie a majetok.   

Spracoval: npor. Ľubomír Kijovský – samostatný inšpektor oddelenia požiarnej prevencie OR HaZZ v Prešove.
 

ochrana lesov pred požiarmi.png


 
 

Úroveň vytriedenia komunálneho odpadu za rok 2018Vytlačiť
 


 
 

Predchádzanie vzniku bioodpadov - združenie obcí EkotorysaVytlačiť
 


 
 

Registrácia chovov s jednou ošípanou na domácu spotrebu - info pre chovateľovVytlačiť
 


 
 

Štátna veterinárna a potravinová a správa SR - Africký mor ošípaných, prevenciaVytlačiť
 


 
 

Projekt podporený z rozpočtu Prešovského samosprávneho krajaVytlačiť
 

projekt podporený z PSK.jpg
Projekt podporený z rozpočtu Prešovského samosprávneho kraja


 
 

Výzva na uzatvorenie Zmluvy o nájme hrobového miestaVytlačiť
 

getpicture (1).jpgObec Terňa na základe VZN č.2/2016, a podľa platného zákona č. 470/2005 Z.z. o pohrebníctve v znení neskorších zmien vyzýva občanov, ktorých príbuzní sú pochovaní na cintoríne v Terni, v Babinom Potoku a na Hradisku a nemajú uzatvorené zmluvy na hrobové miesta alebo nemajú zaplatený nájom za hrobové miesta, aby tak neodkladne urobili v úradných hodinách na Obecnom úrade v Terni.

Nahlásiť hrobové miesta môžete aj elektronický. Na webovej stránke v časti CINTORÍNY nájdete potrebné dokumenty. Vyhľadajte si hrobové miesto na priloženej mape a podľa čísla si v mennom zozname skontrolujte mena zosnulých. Následne vyplnte priložený formulár a zašlite nám ho na email: monika.gecikova@terna.dcom.sk


 
 
Ako často navštevujete stránku obce?
 
 
46%

 
 
 
35%

 
 
 
19%

 
Počet hlasujúcich: 37

dnes je: 25.8.2019

meniny má: Ľudovít

podrobný kalendár

Počasie
webygroup
ÚvodÚvodná stránka