Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Komunálne voľby 2018

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2018

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozhodnutím č. 203/2018 Z. z. vyhlásil
voľby do orgánov samosprávy obcí
a určil deň ich konania

na sobotu 10. novembra 2018
voľby sa konajú od 07.00 h do 22.00 h

  Právo voliť

     Právo voliť do orgánov samosprávy obce má občan Slovenskej republiky a cudzinec (ďalej len "obyvateľ obce"), ktorý má trvalý pobyt v obci a najneskôr v deň konania volieb dovŕši 18 rokov veku.

     Prekážkou práva voliť je zákonom ustanovené obmedzenie osobnej slobody z dôvodov ochrany verejného zdravia.

 

Právo byť volený

     Za poslanca obecného zastupiteľstva, v hlavnom meste Slovenskej republiky Bratislave a v meste Košice miestneho zastupiteľstva, môže byť zvolený obyvateľ obce, ktorý má trvalý pobyt v obci v ktorej kandiduje, a najneskôr v deň volieb dovŕši 18 rokov veku.

     Za starostu obce môže byť zvolený obyvateľ obce, ktorý má trvalý pobyt v obci a najneskôr v deň konania volieb dovŕši 25 rokov veku.

     Prekážkou práva byť volený je
- výkon trestu odňatia slobody,
- právoplatné odsúdenie za úmyselný trestný čin, ak odsúdenie nebolo zahladené,
- pozbavenie spôsobilosti na právne úkony.

Viac informácií:  http://www.minv.sk/?volby-oso2018

Zapisovateľ miestnej volebnej komisie

Bc. Jana Mikolajová                                                                                                      Záhradná 193/15,08267 Terňa,                                                                                              t.č.: 0911/868869, email: ekonom@terna.sk

Zoznam zaregistrovaných kandidátov pre voľby starostu obce

1. Juraj Senderák, Ing., 47 r. starosta, nezávislý

Zoznam zaregistrovaných kandidátov pre voľby do Obecného zastupiteľstva

1. Erik Gajdoš, Bc., 43r., SZČO, nezávislý
2. Miroslav Halžák, Ing., 40 r., vedúci konštr. oddelenia, nezávislý
3. Peter Juščák, 52 r., SZČO, nezávislý
4. Viera Kacárová, 44 r., administratívna pracovníčka, Kresťanskodemokratické hnutie
5. Mikuláš Kivader, 52 r., vodič, nezávislý
6. Alžbeta Lisová, Mgr., 47 r., učiteľka, Kresťanskodemokratické hnutie
7. Pavol Miko, 56 r., mechanik, nezávislý
8. Miroslav Pastirčák, 38 r., vedúci skladu, nezávislý
9. Vladimír Poklemba, Ing., 57 r., konštruktér, Kresťanskodemokratické hnutie
10. Tomáš Poník, RNDr., 42 r., SZČO, nezávislý
11. Erika Senderáková, Mgr., 47 r., učitel'ka, nezávislý
12. Viera Senderáková, 63 r., dôchodkyňa, nezávislý
13. Pavol Tokár, PaedDr., 45 r., učiteľ, nezávislý
14. Martin Vavrenec, 36 r., zvárač, nezávislý


 
Zoznam zaregistrovaných kandidátov pre voľby starostu obce

 
Zoznam zaregistrovaných kandidátov pre voľby do OZ

 
Voľby do orgánov samosprávy obcí v roku 2018 - zverejnenie údajov

 
Oznámenie o určení počtu poslancov a o utvorení volebného obvodu pre voľby do orgánov samosprávy obcí

 
Voľby do orgánov samosprávy obcí 2018 - informácie pre voliča

 

dnes je: 21.9.2018

meniny má: Matúš

Počasie
webygroup
ÚvodÚvodná stránka