Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Všeobecne

TERŇA

Terňa  obec na Slovensku v okrese Prešov.

Terňa sa nachádza 19 km severne od okresného mesta Prešov, v doline miestneho potoka Ternianka. Kataster obce leží na rozhraní troch geomorfologických celkov: Spišsko-šarišského medzihoria, Beskydského predhoria a Ondavskej vrchoviny, v tesnej blízkosti geomorfologického celku Čergov. Kataster Terne susedí s katastrami obcí Hradisko, Babin Potok, Hubošovce, Gregorovce, Záhradné a Mošurov. Stred obce sa nachádza v nadmorskej výške 380 m n. m. Najčlenitejšou časťou katastra je J - JV, kde sa nachádza najnižšie položené miesto katastra 320 m n. m. (miesto, kde potok Ternianka opúšťa kataster) a zároveň aj najvyššie položené miesto - Lysá Stráž 696 m n. m. Súvislý lesný porast sa nachádza len v severnej a južnej časti. Vzdialenosti od väčších miest: - od Košíc (250 tisíc obyvateľov) - 60 km - od Sabinova ( 11 tisíc obyvateľov) - 20 km - od Bardejova ( 25 tisíc obyvateľov) - 30 km - od Prešova, okresného a krajského mesta - 20 km.

ERB OBCE

 

Vo svojom erbe má zobrazenú postavu sv. Kataríny Alexandrijskej.

       

 

VLAJKA OBCE     

Obecná vlajka má podobu šiestich pozdĺžnych pruhov žltého, modrého, bieleho, žltého, modrého a bieleho. Vlajka má pomer strán 2 : 3 a ukončená je tromi cípmi, t. j. dvomi zástrihmi, siahajúcimi do tretiny jej listu. Farebnosť pruhov na vlajke je daná farbami obecného erbu. 

 

PEČAŤ OBCE

 

Miestna časť Hradisko

Kataster obce Hradisko sa nachádza 23 km od mesta Prešov, v najsevernejšej časti okresu.Kataster sa rozkladá v geomorfologickom celku Čergov. Územie katastra má tvar nepravidelného kosodlžníka v smere S-J. Kataster tejto obce susedí s katastrami obcí : Bodovce, Olejníkov, Hertník, Fričkovce, Osikov, Závadka, Babin potok, Terňa, Mošurov.

Intravilán obce sa nachádza v JV časti katastra. Stred obce leží v nadmorskej výške 560 m.n.m. Najnižšie položené miesto katastra má hodnotu 440 m.n.m. Najvyššie položené miesto má hodnotu 1030m.n.m. Ralatívny výškovy je 590 m.n.m. súvyslý lesný porast sa nachádza takmer na celom územi extravilánu.


 
Ako často navštevujete stránku obce?
 
 
46%

 
 
 
29%

 
 
 
25%

 
Počet hlasujúcich: 48

dnes je: 14.10.2019

meniny má: Boris

podrobný kalendár

Počasie
webygroup
ÚvodÚvodná stránka